نمونه ترجمه تخصصی مقالات نفت و پتروشیمی

نمونه ترجمه متن با موضوع دریچه های توپی

زبان ترجمه: انگلیسی به فارسی

زمینه ترجمه: نفت و پتروشیمی

موضوع نمونه ترجمه: نمونه ترجمه متن با موضوع دریچه های توپی


کاربر گرامی ، متن زیر نمونه ترجمه تخصصی مقاله نفت و پتروشیمی از مترجم شماره 360 می باشد. در صورتی که سبک ترجمه وي را پسندیده اید می توانید هنگام ثبت سفارش ، سفارش ترجمه خود را به این مترجم ارجاع دهید. براي این کار بعد از ثبت نام در سایت هنگام ثبت سفارش ترجمه خود عدد 360 را در قسمت کد مترجم وارد نمایید تا سفارش شما توسط همین مترجم ترجمه شود.How does a ball valve work?
Ball valves use a ball, as is suggested by its title, which helps to control the flow of a pipeline’s contents.
Through the center of the ball is a bore. A ball valve can be turned on and off quickly. When the valve is
open, the bore is lined up with the pipeline opening to allow the oil, gas or other liquid to pass through.
It can then be turned to the closed position, where the bore is perpendicular to the pipeline’s opening,
hence blocking the flow of the contents from moving through. Generally, ball valves only need to have this 90-degree rotation to operate and that is standard, allowing it to open and close quickly and easily. In some circumstances, it might be desirable to have full 360- degree rotation.

The ball valve is often a valve of choice in pipeline applications, as it is very reliable and provides an airtight seal when it is turned off, as well as being quick and easy to operate. They are quite compact and generally require little maintenance. However, Carothers’s full pipeline service does mean that we’re able to have an expert engineer examine any valve maintenance requirements or assess valve issues. There are two different types of ball valve that Carothers supplies.


دریچه توپی چگونه کار می کند؟

دریچه های توپی ، به این دلیل از این عنوان استفاده میکنند که به راحتی می توانند محتوای جریان خطوط لوله را کنترل کنند.  در مرکز دریچه توپی یک حفره قرار دارد. این دریچه ها را میتوان به سرعت خاموش و روشن کرد. زمانی که شیر باز است، روزنه مرکزی بر روی دهانه خط لوله باز میشود تا به نفت، گاز یا مایع دیگر اجازه عبور از آن را بدهد. سپس میتوان آن را به حالت بسته درآورد، جاییکه محور روزنه بر روی دهانه لوله اصلی عمود است که در این صورت به راحتی می تواند از جریان یافتن محتوا درون لوله جلوگیری کند.

به طور کلی، دریچه های فقط باید چرخش ۹۰ درجه‌ای داشته باشند و این حالت استاندارد است که به آن اجازه می‌دهد به سرعت و به راحتی باز و بسته شود. ممکن است در برخی شرایط، چرخش کامل 360 درجه مطلوب باشد. این نوع از دریچه های توپی اغلب یک انتخاب مناسب در برنامه‌های خط لوله است، چون بسیار قابل‌اعتمادهستند، به طوری که در زمانی که خاموش هستند به طور کامل در مقابل ورود هوا درزگیری شده اند و این عامل کار کردن با آنها را بسیار ساده و آسان میکند. آن‌ها کاملا فشرده هستند و به طور کلی به تعمیر و نگهداری کمی نیاز دارند. با این حال، با این خدمات در خطوظ لوله کشی میتوان گفت که ما قادر هستیم یک مهندس متخصص داشته باشیم که الزامات نگهداری از این نوع شیرالات را بررسی کرده یا مشکلات سوپاپ را ارزیابی کند. دو نوع مخالف از دریچه های توپی وجود دراد که Carothers تأمین می کند.  
ثبت سفارش ترجمه نفت و پتروشیمی


کلمات کلیدي مرتبط :نمونه ترجمه تخصصی نفت گاز و پتروشیمی، ترجمه تخصصی مقاله نفت گاز و پتروشیمی، ترجمه تخصصی متون نفت گاز و پتروشیمی، ترجمه دانشجویی و ارزان رشته نفت گاز و پتروشیمی، ترجمه فوری رشته نفت گاز و پتروشیمی، ترجمه انگلیسی به فارسی مقاله نفت گاز و پتروشیمی، ترجمه فارسی به انگلیسی نفت گاز و پتروشیمی

تلگرام فست مترجم